Fordulatos mérkőzésen szenvedett újabb vereséget a Szolnoki MÁV

Megosztás

Pedig 2-1-re is vezetett idegenben, de végül 3-2-re kikapott a Soroksártól az NB2-ben kis híján sereghajtó csapat.

A labdarúgó NB II 22. fordulójában a 17. pozícióba visszacsúszott Soroksár az utolsó előtti Szolnoki MÁV-ot látta vendégül – olvasható a Nemzeti Sport Online tudósításában. A Szolnok legutóbb szeptember végén nyert mérkőzést a másodosztályban, s ezúttal is az ellenfél szerzett vezetést. A Szolnok azonban nem zuhant össze a kapott gólt követően, sőt a szünetben már úgy vonulhattak az öltözőbe, hogy náluk az előny. A 29. percben előbb Tömösvári (1–1), majd a 40. percben Busa használta ki a hazai védők figyelmetlenségeit (1–2) – írja a sportlap.

A paprikás hangulatú második félidőben a Soroksárt vezető Lipcsei Péter viszont a 64. percben nagyot húzott azzal, hogy Csernik Kornélt pályára küldte. A játékos előbb a 65. percben első labdaérintéséből egyenlített (2–2), majd a 83. percben másodszor is betalált, eldöntve ezzel a három pont sorsát.

A Szolnoki MÁV ezzel újabb vereséget szenvedett, s továbbra is az utolsó előtti, kiesést jelentő pozíciót foglalja el a tabellán.